Wczasy rodzinne

Wczasy rodzinne
Wczasy rodzinne  w górach z dzieckiem mogą okazać się świetną alternatywą dla corocznych wczasów nad morzem. W zależności od wieku dzieci należałoby dopasować rodzaj i wysokość gór oraz dostępność tras. W tym rejonie idealnie sprawdzają się wędrówki dolinami, wycieczki nad wodospady oraz przejażdżki kolejkami wysokogórskimi.
Starsze dzieciaki możecie namówić na wspólne wyprawy rowerowe połączone z wycieczkami krajoznawczymi. Coraz liczniejsze szlaki umożliwiają bezpieczne przejażdżki w otoczeniu pięknych krajobrazów, wzdłuż parków narodowych i lasów.
Ośrodek MARKUS to znakomity pomysł na udany urlop z rodziną. Usytuowany na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, w zacisznym miejscu zachwyca urokliwym klimatem i sprawia , że człowiek na pewno wypocznie.
Oferujemy naszym gościom szereg atrakcji jak np.; wędrówki po górskich szlakach na grzyby i ryby, zamki, pałace i kraina zabytków która czeka na ich zwiedzenie, muzea, coś dla zdrowia i urody, stoki narciarskie i bobslejowe. Dodatkowe informacje dotyczące ciekawych punktów dla rodzin z dziećmi na górskiej mapie znajdziecie na naszej stronie.
Górski klimat i czyste powietrze sprawiają , że odpoczynek w Karkonoszach służy zdrowiu.
Do Państwa dyspozycji są pokoje z łazienkami, jadalnia serwująca smaczne posiłki , teren jest ogrodzony, parking, grill, ognisko, altana i plac zabaw dla dzieci. Dzieci do lat 3 przebywają u nas bezpłatnie. Górska wyprawa to kolejna świetna okazja do spędzenia wolnego czasu blisko natury i zdecydowanie jedna z najpiękniejszych form aktywnego wypoczynku. Magia gór niezmiennie zachwyca, a gdy raz załapiecie wędrówkowego bakcyla, nigdy już Was nie opuści! Wszechobecna cisza i spokój wręcz skłaniają do wypoczynku właśnie tutaj.

Otwórz okno, weź głęboki oddech i poczuj jak smakuje górskie, rześkie powietrze.

 Zapraszamy do nas naszych gości.

Atrakcje rejonu, które zachwycą nie tylko dzieci :

 Dinopark”położony jest w miejscowości Szklarska Poręba. Górski klimat i bliskość natury połączona została z parkiem edukacji i rozrywki dla osób w różnym wieku. Jedną z głównych atrakcji parku jest ścieżka edukacyjna na której znajdują się rekonstrukcje kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Tropem dinozaurów można przejść przez 500 mln lat ziemi i odbyć przyjemną lekcję historii. Sceneria pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością pozwoli poczuć klimat sprzed milionów lat. Dla tych , którym emocji jest za mało podczas obcowania z gadami sprzed milionów lat i poznawania kultury Indian przygotowano Kino 6D. To jedna z najnowocześniejszych atrakcji łącząca w sobie elementy kina 3D z efektami takimi jak: ruszające się i wibrujące fotele, tryskająca woda, wiejący wiatr, padający śnieg. Widz ma wrażenie obecności w przestrzeni akcji filmu. Jest to doskonała forma rozrywki, edukacji oraz świetna zabawa dla każdego niezależnie od wieku.

Muzeum Mineralogiczne w Szklarskiej Porębie” ma jedne z najoryginalniejszych zbiorów geologicznych w Polsce. Zgromadzono tu cenne okazy mineralogiczne i paleontologiczne. Twórcy tego muzeum nawiązali tym samym do pięknych polskich tradycji sięgających osiemnastego wieku. W Muzeum Mineralogicznym w Szklarskiej Porębie można obejrzeć blisko 3000 eksponatów: minerałów i skamieniałości z całego świata a także jeden eksponat z kosmosu – meteor Gineon. Przed budynkiem muzeum znajduje się jedyny w europie „Las Karboński”. Są to skamieniałe pnie drzewa Dadoxylon, które rosły 300 milionów lat temu. Osobnym działem muzeum są skamieniałości i szkielety dinozaurów. Jest to największa w Polsce prywata kolekcja tych szkieletów sprzed miliona lat.

Miejskie Muzeum Zabawek w Karpaczu”. To magiczne miejsce, gdyż zarówno na twarzach dzieci jak i dorosłych na widok unikatowych eksponatów pojawia się uśmiech. W tym unikatowym miejscu możemy spotkać między innymi Misia Uszatka, zobaczyć pięknie odwzorowane miniatury wozów strażackich, skomplikowane budowle z klocków lego, bajeczne domki dla lalek jak i same lalki wykonane z zegarmistrzowską precyzją. Uwagę przyciągają również zabawki wykonane z drewna, gliniane koguciki, ozdoby z cukru czy piernika. Cała kolekcja pokazuje przekrój zabawek na przestrzeni 200 lat od XVIII wiecznych figurek z szopek aż po zabawki XX wieku. Lalki jakie mogą Państwo zobaczyć są wynikiem pasji i poszukiwań estetycznych Pana Henryka Tomaszewskiego, dzięki czemu możemy spotkać w tym bogatym zbiorze zarówno lalki z Japonii, Australii czy z Meksyku.

Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska” powstał na terenie bezpośrednio przylegającym do dawnej fabryki dywanów. Odwiedzający Park mają możliwość zobaczyć obiekty, reprezentujące bogactwo architektury Dolnego Śląska, odwzorowane w skali 1:25. Modele pałaców, klasztorów, kościołów i starówek miast dolnośląskich zostały wyeksponowane w naturalnym otoczeniu, wśród kwiatów i zieleni. Miniatury są wierną kopią prawdziwych obiektów ze wszystkimi szczegółami i detalami. Piękno otaczającej przyrody i bardzo precyzyjne odtworzenie szczegółów miniatur, pozostawia niezapomniane wrażenie i zachęca do odwiedzenia zabytków.

Sztolnie Kowary” kryją podziemną trasę turystyczną, licząca około 1200 m chodników, komór i grot we wnętrzu góry Sulica wznoszącej się nad najwyżej położonym kowarskim osiedlem – Podgórzem. Zgromadzono w niej eksponaty z podziemnego świata legend, tajemnic i historii prawdziwej, związanej przez blisko 700 lat z poszukiwaniami kruszców, minerałów oraz wydobywaniem rudy żelaza i uranowych rud.
W sztolniach przyjrzeć się można ciężkiej doli górników, prześledzić rytm pozyskiwania i transportu urobku, a także doświadczyć emocji, które nieodłącznie towarzyszą pracy w kopalni.
W “Skarbcu Walonów” na własne oczy zobaczymy skarby, które kryje ziemia, w “Kapliczce św. Barbary” oddamy się rozmyślaniom nad niesamowitością podziemnego świata, a przy odrobinie szczęścia w “Komorze Laborantów” spotkamy zielarzy przygotowujących uzdrawiające mikstury z karkonoskich ziół. W “Przedsionku Tartaru”, znajdziemy drzwi, których – jak głosi legenda – lepiej nie otwierać. Panowie i Panie mogą spróbować „Potencjałki” – wody, którą jako dar natury dla kowarskich gwarków pozostawił w sztolniach sam mityczny Priam.

Miasteczko cyrkowe „Cyrkland” w Miłkowie oferuje mnóstwo niezapomnianych atrakcji. Wielbiciele zwierząt mogą spotkać się oko w oko z tygrysem bengalskim, kangurem, pytonem tygrysim, osiołkiem, kameleonem jemeńskim, legwanem wielbłądem, konikiem. Oprócz występów artyści prowadzą warsztaty, podczas których można nauczyć się żonglowania, skoków na batucie czy wykonywania figur akrobatycznych. W ofercie znajdują się także przejażdżki na wielbłądach i kucykach.

Centrum Kolorowa” oferuje wiele świetnych atrakcji, godnych polecenia na aktywny wypoczynek dla całej rodziny. Wiatr we włosach poczujecie, pędząc z prędkością ok. 30 km/h na Letnim Torze Saneczkowym. Zjazd trasą o długości 370 m, oświetloną również w nocy, z pewnością dostarczy wiele frajdy i radości! Tor nie posiada ograniczeń wiekowych, jednak należy pamiętać, że dzieci do lat 8 muszą zjeżdżać pod opieką osoby dorosłej. Alpejski Tor Bobslejowy – to kolejne 240 m szybkiej jazdy, niezapomnianych emocji i niezłej zabawy! Dzieci, które ukończyły 6 lat mogą spróbować swoich sił na trampolinie EUROBUNGY – do wioli skacząc, odbijając się i wykonując salta. W okresie zimowym centrum w Karpaczu zaprasza na sztucznie dośnieżany, oświetlony stok narciarski. Do Waszej dyspozycji działa wypożyczalnia sprzętu sportowego, a pierwszych wskazówek udzielą wykwalifikowani instruktorzy narciarstwa i snowboardu.

Najbardziej dziki weekend można spędzić tylko na Dzikim Zachodzie, czyli w „Miasteczku Western City w Karpaczu” Tylko tutaj można przeżyć „Napad na bank” , „Najazd Indian” lub niczym w prawdziwym westernie odwiedzić „Biuro Szeryfa” z więzieniem, „Sklep kolonialny”, kowbojską kuźnię lub „Saloon”. Jednym uderzeniem młota wybijecie pamiątkową monetę i wyplukacie złoto z piasku jak prawdziwi poszukiwacze skarbów. Dzieci na pewno chętnie przejadą się westernową kolejką, strzelą z łuku albo rzucą dzidą w groźnego bizona. Tylko na prawdziwych kowbojów czeka przejażdżka na grzbiecie elektrycznego byka, rzucanie lassem, a na koniec prawdziwa, dzika uczta w miejscowych karczmach.

Rezydencja Markus
Przesieka ul. Dolina Czerwienia 14
58-563 Podgórzyn
tel – 075 762 10 89
tel/fax – 075 762 15 83
email – markus@przesieka.com.pl

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Serdecznie Zapraszamy.