Markus w kilku zdaniach

4

Nowo wyremontowany (oddany w Sierpniu 2008 roku), piękny obiekt wypoczynkowy w Przesiece – w samym środku atrakcyjnego turystycznie rejonu Polski i Europy – malowniczej miejscowości letniskowej położonej w centrum Karkonoszy na wysokości 600 m.n.p.m. – ( 15 min do Szklarskiej Poręby , 15 min. Do Karpacza , i 15 min do Jeleniej Góry ).

W obiekcie o powierzchni 3 740 m2 (4 kondygnacje) znajduje się 51 komfortowych pokoi na wynajem z kompletnie wyposażoną łazienką, siecią komputerową, telefonem i TV ( w tym 6 apartamentów ). Każdy z pokoi ma wyjście na taras widokowy. Obiekt może przyjąć jednorazowo 190 osób dorosłych , lub 220 dzieci. W Markusie znajduje się sala konsumpcyjna ( z dużym zapleczem kuchennym ), bar wraz z salą taneczną , sala konferencyjna, duża wygodna siłownia , winda , sauna. Na każdym z pięter jest wygodny kącik wypoczynkowy z powieszonymi 42” telewizorami plazmowymi. Wszystkie korytarze i pokoje wyłożone są wysokiej jakości wykładziną, natomiast parter i sala restauracyjna dębowym parkietem.

Przesieka 078a

Markus otoczony jest działką o powierzchni około 2,5 ha. Teren jest ogrodzony i pięknie zagospodarowany (starodrzew i nowe nasadzenia krzewów i kwiatów). Przez teren ośrodka przepływa górski strumień
Na terenie znajduje się boisko do siatkówki/koszykówki, 2 miejsca do grillowania (1 zadaszone altaną ) i ognisko. Obiekt posiada 2 parkingi dla gości. Teren ośrodka położony jest z dala od ruchliwej ulicy. Po górskich wędrówkach można odpocząć przy oczku wodnym. Tuż przy bramie głównej Markusa znajduje się punkt startu trasy do narciarstwa biegowego

Przesieka 097a

 Ośrodek leży przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym. Taka lokalizacja ułatwia organizowanie wycieczek do wielu znanych punktów w Karkonoszach.
Przesieka to wyżej położona wieś Pogórza Karkonoszy, przez którą przepływają potoki Czerwień i Podgórna z Wodospadem Podgórnej (547 m.n.p.m.).

Dodatkową atrakcją jest bliskość wielu znanych punktów turystycznych Karkonoszy, takich jak Zamek Chojnik, Przełęcz Karkonoska, Świątynia Wang w Karpaczu, pałac Schaffgotschów w Cieplicach, odrestaurowana starówka Jeleniej Góry, sztolnie w Kowarach, zamek Czocha, zamek w Bolkowie, kościół w Krzeszowie, liczne odrestaurowane pałace i wiele innych.

Przesieka-057a
Od lat w rejonie Przesieki odbywają się górskie treningi szosowych grup rowerowych. Dzięki popularyzacji kolarstwa górskiego dostępne dla rowerzystów stały się, oprócz szos, leśne ścieżki i szlaki turystyczne. Warunki do uprawiania MTB w okolicach Przesieki są wyśmienite. Ten fakt potwierdzają organizowane właśnie tutaj imprezy kolarskie ( Bikemaraton, Akademickie Mistrzostwa Polski w MBT).

3Zdjęcia: Piotr Markowski

Rezydencja Markus
Przesieka ul. Dolina Czerwienia 14
58-563 Podgórzyn
tel – 075 762 10 89
tel/fax – 075 762 15 83
email – markus@przesieka.com.pl
email – markus.rezerwacje@gmail.com

 

Serdecznie Zapraszamy.